Student housing - Hostels - Coworking in Wiedeń (Austria)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Wiedeń, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Wiedeń.

Punkty orientacyjne

Hostel Hostele i Schroniska - A&O Wien Stadthalle Hostel View All Images

Hotel A & O Wien znajduje się w odległości zaledwie 900 metrów lub 1 stację metra od dworca kolejowego Westbahnhof. Zabytkowe centrum miasta z licznymi zabytkami jest łatwo dostępne dzięki doskonałym połączeniom. Dzięki centralnej lokalizacji A & O jest idealny dla osób podróżujących samochodem lub pociągiem.

Hostel Hostele i Schroniska - Palace Hostel View All Images

Being set in the midst of a 12ha green park area overlooking the city of Vienna there is plenty of opportunity to enjoy and explore nature by foot or bike. In addition there are also a few typical Viennese restraunts, the Ottakringer open-air pool, observatory, look-out, and various sightseeing venues in close proximity of the hostel, all easily accessible by car, bike, foot, or public transport.

Hostel Hostele i Schroniska - MEININGER Hostel Vienna Downtown Sissi View All Images

Based in center of Vienna´s second district it is only a few minutes walk to get to Old Town. Once you are there, pick from a multitude of cultural and touristic attractions including the Vienna State Opera. Belvedere Palace and St. Stephen´s Cathedral.

Hostel Hostele i Schroniska - MEININGER Hostel Vienna Downtown Franz View All Images

The MEININGER Hotel Wien Downtown Franz is in Vienna's second district of Leopoldstadt between Augarten and the Danube canal. The Karmeliter market with its many delicacies and Vienna's Old Town are just around the corner. Thanks to excellent local transport connections, the city's sites can all be reached quickly.

Hostel Hostele i Schroniska - A&O Wien Hauptbahnhof Hostel View All Images

A & O Wien Hauptbahnhof znajduje się zaledwie 100 metrów od nowego dworca centralnego, gdzie część operacji trwa od lata 2012 roku i będzie w pełni funkcjonalna w 2015 roku. Dzięki doskonałemu połączeniu historycznego centrum miasta z licznymi zabytkami można dotrzeć pieszo w ciągu zaledwie kilku minut. Centralna lokalizacja hostelu i hotelu jest idealna dla osób przyjeżdżających samochodem lub pociągiem.

Hostel Hostele i Schroniska - Vienna Hostel Ruthensteiner View All Images

We're not only around the corner from the major tram & metro hub of Westbahnhof - we're also just a few minutes walk from the lovely Mariahilferstrasse, Vienna's most popular shopping avenue. This gorgeous mixed-use/pedestrian space (in many ways the heart of 21st century Vienna) will lead you all the way to the historic 'Old Town' on a 20-minute walk - we're also just a 20-minute walk away from the world heritage Palace Schönbrunn.

Hostel Hostele i Schroniska - Wombat’s CITY Hostels Vienna – Naschmarkt View All Images

No matter what you want to see in Vienna, it is all just moments away from Wombats City Hostel Vienna at the Naschmarkt. The center can be reached within minutes by foot or the nearby U4 (at underground station Kettenbrueckengasse) provides a short connection between Schoenbrunn palace and the city center. It is ideal for anyone who wants to explore Vienna by day or night.

Hostel Hostele i Schroniska - Hostel Hütteldorf View All Images

Nasz hostel znajduje się w pobliżu słynnego pałacu "Schönbrunn" i zoo "Tiergarten Schönbrunn" Metrem można łatwo dostać się do centrum miasta.

Landlords and property managers
Zarejestruj swój hostel w naszym nowym systemie Extranet.

Witamy we Wiedniu

Co tam widać za oknem pokoju hostelowego? Są szanse, że to pałac. Można poczuć, że jeden pałac znajduje się na każdej ulicy w Wiedniu. To kulturalne centrum Europy, gdzie widoczny jest wpływ rządów Habsburgów, stolica Austrii szczyci się bogactwem architektury, od klasyki, po nowoczesność, widoczne jest to w eleganckich kawiarniach czy restauracjach. Turyści kochają to łatwo dostępne do zwiedzania centrum, jego bogactwo kulturowe, dostępność sztuki, muzyki oraz - oczywiście - jego dostępność tanich hosteli. Chociaż nie znajdziemy schroniska na każdej ulicy, to jednak wybór jest ogromny. Zdecyduj się na hostel w centrum miasta, aby zwiedzić słynne Innere Stadt, znajdujące się przy Katedrze św Szczepana; lub hostele w śródmieściu aby cieszyć się elegancką Leopoldstadt podzieloną przez rzekę Dunaj. Stolica Austrii to jedno z najbardziej dynamicznych w Europie miast, gdzie i miłośnik kultury nowoczesnej jak i z dawniejszych lat znajdzie coś dla siebie; każdy zaciekawiony podróżny odkryje tu coś dla siebie

Spacery po miejskich parkach

We Wiedniu nic nie można robić połowicznie. Jego parki są takozdobne i przyjemne, jak tyko można sobie wyobrazić. Wydostań się z hostelu i zwiedzaj kilka -odwiedźVolksgarten dla róż, Stadtpark dla zabytków i Burggarten dla podziwianiapięknej secesyjnej szklarni.

Odwiedzając zmarłych

Wiedeńskie groby są prawie tak pięknejak jego pałace. Bogactwo obelisków, zdobione posągi i mauzolea warto podziwiać na cmentarzu głównym i przy kościele Świętego Marka, a przede wszystkim warto zobaczyć grobysłynnych kompozytorów i pisarzy.

Odkrywanie sztuki nowoczesnej

Większość muzeów w Wiedniuoferuje bardzo drogi wstęp i opróżnia twoją kieszeń tak szybko, nim zdąrzyszpowiedzieć, Kunsthistoriches. Więc jeśli jesteś turystą z niewielkim budżetem, wybierz się do MUSA, galerii sztuki współczesnej, która jest całkowicie bezpłatna. Sprawdź takżew jakie dni muzea we Wiedniu oferują zniżki.

Adres: Felderstraße 6-8, 1010 Vienna

Pałac Hofburg

To więcej niż tylko pałac, Hofburg to kompleks wspaniałych budowli w którym mieszczą się apartamenty cesarskie, muzea, biblioteki, sale koncertowe, a nawet kryta szkoła jazdy konnej.

Adres: Michaelerkuppel, 1010 Vienna

Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu

Znajuje sie na terenie PałacuHofburg, a do prezentowanej tu kolekcji należą głównie dzieła sztuki starożytnej, a ponadto można tu podziwiaćnajwiększą liczbę obrazów Bruegla na świecie. Arcydzieło znajdziesz nakażdym rogu.

Adres: Maria-Theresien-Platz, 1010 Vienna

Pałac Schönbrunn

Znajduje się poza miastem w odległości kilku kilometrów, spodziewaj się tam tłumów turystów,ale ta letnia rezydencja Habsburgów jest tak ekstrawagancka, że nie da się jej przegapić.

Adres: Schönbrunner Schloßstraße 47, 1130 Vienna

Katedra św. Szczepana w Wiedniu

Kiedy już zameldujesz siew hostelu, głowy, rozpocznij zwiedzanie miasta od tej katedry. Ikona wiedeńskiej architektury znajduje się w sercu miasta. Została zniszczonaw czasie II wojny światowej i odbudowana w zaledwie siedem lat, co czyni, ten jeden z najwybitniejszych europejskich domów modlitwy jeszcze bardziej niesamowitym.

Adres: Stephansplatz 3, 1010 Vienna

KunstHausWien

Jeśli masz już dość oglądania wystaw w stylu starożytnym a masz jeszczetrochę czasu, zajrzyj doKunstHausWien gdziefaliste linie i wyraziste kolory zaprojektowane przez Friedensreicha Hundertwassera zdobiągalerię. To punkt spotkań dla wieluartystycznych gatunków o bardziej nowoczesnej wrażliwości. Spodziewaj się, że spotkasz tu innych turystów z twojego hostelu.

Adres: Untere Weißgerberstraße 13, 1030 Vienna

Innere Stadt (Dzielnica 1)

Główne centrum miasta,gdzie deptaki prowadzią turystów dokatedr, oper i, oczywiście, pałaców. Jesttu tyle atrakcji, żemożliwe,że możliwe, że cały swój pobyt poświęcisz na jej zwiedzanie.

Döbling (Dzielnica 19)

Warto wyruszyć poza centrum miasta do dzielnicy pełnej winnic, które pokrywająwzgórza Döbling na Północnym Zachodzie, gdzie można poczuć się bardziej jakby przebywało się na wsi a nie gwarnym mieście. Wybierz cichszą Nussdorf ponad zatłoczone Grinzingu. Prawdziwy odpoczynek od miasta i hostelowego pokoju.

Landstrasse (Dzielnica 3)

Próbuje rywalizować z sąsiednią Innere Stadt o sympatię turystów, trzecia. dzielnicy Wiednia, podobnie jak poprzedniczka jest bogata w atrakcje. To tutaj znajdziesz Belweder i Pałac Schwarzenberg, a także spokojny park miejski. Znajduje się tukilka dobrych tanich hosteli w części zachodniejw Favoriten.

Bal sylwestrowy

Wiedeń, miasto, gdzie narodził się walc, organizuje setki balówkażdego roku. Zacznij oszczędzaćpieniądze, wypożyćsmoking czy suknię, i świętuj nowy rok w najbardziej elegancki sposób z możliwych.

Adres: Hofburg Palace, Michaelerkuppel, 1010 Vienna

Kino pod gwiazdami (czerwiec)

Odbywa się na świeżym powietrzu na Placu Karola, w czerwcu, darmowy festiwal filmowy, pokazuje zarówno hollywoodzkie filmy jak i austriackie produkcje a do tego jegoprzy kościele ŚwiętegoŚwiętego Karola czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Adres: Karlsplatz, Vienna

Maraton Wiedeński (marzec)

Przebiegnięcie maratonu to nie bułka z masłem, ale nie ma wiele ładniejszychmiejsc na świecie, aby to zrobić, niż właśnie Wiedeń, a piękno miasta sprawia, że biegacze przybywają tu tak tłumnie. Nawet jeśli nie są konkurencyjne imprezy, atmosfera jest tu fantastyczna.

Adres: Heldenplatz, 1010 Wien, Austria

Bal życia (maj)

Bal majowy jest w zupełnie innym stylu- i, musimy przyznać, trochę bardziej przyjazny wyluzowanym turystów- to Life Ball, który ma miejsce w maju, jest to impreza charytatywna, której celem jest wspieranie osób chorych na AIDS, stara się przełamać tabu z łącząc to z żywiołowym imprezowaniem. Upewnij się, czy twój kostium jest odpowiednio kolorowy.

Adres: Wien Rathaus, Friedrich-Schmidt-Platz 1, 1010 Vienna

Jarmark bożonarodzeniowy (grudzień)

Pomimo zimna, okres świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych momentów by zarezrwować nocleg w hostelu w Wiedniu. Zapach cynamonu i grzane wino rozprzestrzenia się pocałym mieście, jakstraganyrynku świątecznego, które na ten czas opanowują miasto.Szukajich przy pałacachSchönbrunn i Belvedere, Karlsplatz, Spittelbergu i wielu innych atrakcjach.

Festiwal w Wiedniu (maj - czerwiec)

W mieście o tak bogatej kulturze, należy się spodziewać, że ten coroczny festiwal powinien obfitować w tańce, teatr i muzykę. Ma miejscew maju i czerwcu, a jego uroczyste otwarcie ma miejscena świeżym powietrzu koncertem przy Pałacu Schönbrunn.

Adres: Schönbrunner Schloßstraße 47, 1130 Vienna

Wiedeński festiwal jazzowy

Wiedeń tonie tylko twórczość Straussa i Mozarta - Wiedeń zamienia się w stolicę jazzu nadwa tygodnie w lipcu zapraszającnajwiększe gwiazdy gatunku, które koncertują wnajbardziej spektakularnych miejscach miasta.

Donauinselfest

Odbywający się na wyspie, która rozciąga się wzdłuż Dunaju, darmowy festiwal na świeżym powietrzu przyciąga trzy miliony turystów w czerwcu, i to nie bez powodu: jest tu muzyka dla każdego, a atmosfera jest bardzo żywiołowa. Rezerwuj wcześniej, by znaleźć miejsca w schronisku.

Adres: Donauinsel, Austria

Naschmarkt

Rozciągający się wzdłuż rzeki, rynek z prawie 120 stoiskami to popularnyNaschmarkt gdzie sprzedawana jest żywności z całego świata. Mając tak wiele do wyboru, to marzenie dla łowców okazji i turystow, którzy są smakoszami.

Adres: Naschmarkt 1060 Vienna, Austria

Dzielnica: Wiedeń

Café Eiles

Wycieczka do Wiednia jmoże zostać uznana za niekompletną, jeśli nie zatrzymamysię na jednym z legendarnych kawiarni. Café Centraljest gigantyczna i zawszewypełniona turystami, Café Sacher przygotowuje wyśmienitesachertorte,, ale Cafe Eiles to ulubione miejsce na późne śniadanie.

Adres: Josefstädter Straße 2, 1080 Vienna

Dzielnica: Josefstadt

Pickwicks

Tenirlandzki pub oferuje niezwykle tanie jedzenie i piwo dla turystów podróżujących z niewielkim budżetem oraz obsługuje sprawnie gości międzynarodowych. Dodaje mu uroku atmosfera jak zbiblioteki, gdyż pełno tuksiążekustawionyc wzdłuż ścian, dzięki czemu można czytać podczas picia a nawet pożyczyć jedną do pokoju w schronisku.

Strona internetowa: http://www.pickwicks.at/

Adres: Marc-Aurel-Strasse 10-12, 1010 Vienna

Telefon: 01 5330182

Tunnel

Obiad zah 6 € - połączenie kuchni orientalnej z lokalną- i lokalizacja w pobliżu szkoły medycznej, czyni tąrestaurację numerem 1 wśród studentów. Jest stąd blisko do niektórych tanich hosteli na całym Josefstadt, a na dolnej sali zawsze pojawiają się lokalni artyści i dają koncerty na żywo.

Dzielnica: Josefstadt

Telefon: 01 9904400

Der Wiener Deewan

To miejsce spełnia wszystkie wymagania. Jest blisko od hosteli w Alsergrund i Rossau, serwuje tanie i smaczne posiłki- za każdą pozycję w menu, płacisz tyle ile uważasz. Pakistańska forma bufetu niedaje może szerokiego wyboru, ale za to smakuje izaspakaja głód.

Strona internetowa: http://deewan.at/

Adres: Liechtensteinstraße 10, 1090 Vienna

Dzielnica: Rossau

Telefon: 01 9251185

Zdjęcia: http://deewan.at/

Grelle Forelle

Mimo, że zaprasza wszystkich, Grelle Forelle ma ograniczone godziny otwarcia ado tego wnietypowy sposób nakłania doznalezienia go - podążajzgodnie ze znakami <> -by odszukać ten modny udergroundowy klub.

Strona internetowa: www.grelleforelle.com

Adres: Spittelauer Lände 12, 1090 Vienna

Zdjęcia: https://www.facebook.com/GrelleForelle

Flex

Każdej nocy prezentowany jest tuinny gatunk muzyki a bardzo dobre nagłośnienie czyni Flexmiejscem bardzo popularnym, które, przyciąga melomanów z całego świata.

Strona internetowa: www.flex.at

Adres: Augartenbrücke 1, 1010 Vienna

Dzielnica: Leopoldstadt

The Loft

W tym miejscu możemy wybrać w jakim klimacie chcemy przebywać- od gwarnejmuzyki tanecznej, przez małą kawiarnię z kameralnymi koncertami po gwarny bar - jest to jedno z najlepszych miejsc w mieście dla młodzieży.Spotkasz tu wielu turystów z twojego hostelu.

Strona internetowa: http://www.theloft.at/

Adres: Lerchenfelder Gürtel 37, 1160 Vienna

Dzielnica: Josefstadt

Telefon: 01 9477619

Fluc

Jeśli twoi znajomi zhostelu marzą by wyrać się na nocne imprezowanie, to to jest to miejsce. Grube betonowe ściany oznaczają, że dla odwiedzających Fluc wszystko jestdozwolone, a DJpodkręca głośność tak jak mu siepodoba, dając imprezowiczom długie, godziny zabawy do białego rana.

Strona internetowa: www.fluc.at

Adres: Praterstern 5, 1020 Vienna

Dzielnica: Leopoldstadt

Zum Gschupftn Ferdl

Totradycyjna winiarnia, której nie brak nowoczesności - a przynajmniej klimatu lat 80 -tych - tutaj znajdziesz połączenie stylu retro z dobrym winem;skosztuj lokalnych wyrobów.

Adres: Windmühlgasse 20, 1060 Vienna

Dzielnica: Mariahilf

Telefon: 01 966 30 66

Meinl am Graben

Dwa piętra gdzie serwuje się austrackiespecjały i przysmaki. Jeśli jesteś w hostelu z kuchniąale maszochotę wypróbować niektóre dania kuchni austriackiej, lub po prostu ochotę nabyć jakieś tradycyjne jedzenie jako pamiątke, jest to miejsce do odwiedzenia. Możesz spróbować wyrobóww kawiarni.

Strona internetowa: http://www.meinlamgraben.at/Home

Adres: Graben 19, 1010 Vienna

Telefon: 01 5323334

Time Travel Antiques Market - Ekazent Hietzing

Wyrusz z pokoju hostelowegoi zbuszuj w skarbach oferowanych na rynku przy Ekazent Hietzing, możesz tu kupić różnorodne pamiątkiod starych pocztówek do nieużywanych szyldów reklamowych. Rynek otwarty jest w każdą niedzielę przyRingstrassen Galerien i Ekazent Hietzing.

Strona internetowa: www.zeitrei.se

Adres: Hietzinger Hauptstraße 22, 1130 Vienna

Dzielnica: Hietzing

Rynek Time Travel Antiques - Ringstrassen Galerien

Wyskoczy ze schroniskai buszuj miejscu pełnym skarbów, gdzie można kupić dosłownie wszystkood starych pocztówek do nieużywanych szyldów reklamowych. Rynek otwarty jest w każdą niedzielę i mieści się między Ringstrassen Galerien i Ekazent Hietzing.

Strona internetowa: www.zeitrei.se

Adres: Kärntner Ring 3-7, 1010 Vienna

Lomography Embassy Shop

Czy wiesz, że lomografia- nurt w fotografii zbudowany wokół taniego rosyjskiego aparatu - rozpoczęła się w Austrii? Poznaj ogromny wybór zestawów i akcesoriów w tym sklepie, gdzie pracuje wielu ekspertów a odwiedzany jest przez wielu fotografów, miłośników stylu i artystów.

Strona internetowa: http://www.lomographyembassyvienna.com/

Adres: Kettenbrückengasse 20, 1040 Vienna

Telefon: 01 890 93 60

Zaopatrz się w Vienna Card

Oferująca bezpłatny przejazd każdym rodzajem komunikacjimiejskiej i zniżki do większości galerii, muzeów i budynków, karta jest niezbędna dla każdego turysty, który chce zapłacić mniej za wstępy do wielu atrakcji, kosztuje 90 € za48 godzin lub 21,90 € za 72 godziny.

Strona internetowa: www.wien.info

Czas zwiedzania

Ozdobny Ratusz Wiedeński, znany jako Rathaus, oferuje bezpłatne wycieczki z przewodnikiem w każdy poniedziałek, środę i piątek od13. Doskonały sposób na zwiedzanie jednego z najbardziej przyciągających wzrok budynków miejskich.

Wstań i rusz się

Będziesz musiał stać w kolejce by je kupić, ale bilety do Opery Wiedeńskiej kosztują3 € w dniu spektaklu.Tak, oznacza to, zmęczone nogi - ale przynajmniej będzie łatwiej ci znieść owacje na stojąco.

Lotnisko Vienna International posiada dobre połączenia z resztą kraju i z wieloma miastami europejskimi. Bezpośrednie połączenie pociągiem do stacji Wien-Mitte zapewnia dojazd do schroniska w centrum miasta w zaledwie 16 minut. Można skorzystać również z regularnych autobusów obsługiwanych przez Vienna AirportLines i Eurolines.

Kolej

Są dwa główne międzynarodowe stacje w Wiedniu: Westbanhof, obsługująca połączenia do północnej i zachodniej Europy, jak również między innymi częściami Austrii i Südbanhof obsługująca połączenia do Włoch, południowej Austrii i Europy Wschiodniej.

Autobus

Komunikacja autobusowa jest w ciągłym ruchu, przemieszczając się z i do Wiednia, na terenie całej Austrii i do innych krajów Europy. Turyści przyjeżdżający autobusem mogą wysiąść na Vienna International Busterminal (VIB), który znajduje się 10 minut od centrum miasta. Znajduje się obok stacji metra Erdberg (linia U3).

Poruszanie się

Wiedeń posiada rozbudowany i efektywny systemu transportu publicznego, w tym tramwaje, autobusy i linie metra. Bilety (€ 2,20 za jeden, obowiązuje na każdy rodzaj komunikacji) można kupić na każdej stacji metra, a także w kioskach lub na autobusie lub tramwaju (za dodatkowe 10 centów). Bilety muszą być skasowane, albo w kasownikach na stacji lub w autobusie czy tramwaju.

Język: niemiecki, ale angielski jest powszechnie używany.

Waluta: Euro

Napięcie: 220V

Strefa czasowa: CET (GMT + 1)

Numer kierunkowy: +43 dla Austrii, 1 w Wiedniu

Poczta: Fleischmarkt 19, +43 810 010100

Szpital: Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien, Währinger Gürtel 18-20, 1090 Wien +43 1 404000

Informacja turystyczna: Albertinaplatz / Maysedergasse, 1010 Wien, +43 1 24555

Typowe godziny otwarcia: 9 rano do 7 wieczorem

Numery alarmowe: 122 dla straży pożarnej, 133 dla policji i  144 dla pogotowia ratunkowego.