Student housing - Hostels - Coworking in Bruksela (Belgia)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Bruksela, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Bruksela.

Dzielnice

Hostel Hostele i Schroniska - MEININGER Hotels Bruxelles City Center View All Images

This hostel is set in what once was an old brewery and boasts a carbon netural footprint in its operations. The central location means all the major tourist attractions are close by and easily accessible via public transport. While you stay here, be sure to check out the Grote Markt and Manneken Pis.

Hostel Hostele i Schroniska - Safestay Brussels View All Images

Set in a lively district in the centre of town, a 2-minute walk to a wide range of supermarkets, shops, restaurants and bars! We are within 350 yards from Brussels' central Grand Place and an 8-minute walk away from the Central Railway Station. And just 150 yards from De Brouckère Metro Station, on a car-free street. The Manneken Pis Statue is just over 6 minutes walk and the Magritte Museum is just over a 15-minute walk. Brussels International Airport is 7.8 miles.

Hostel Hostele i Schroniska - Auberge des 3 Fontaines View All Images

Najzieleńsze schronisko młodzieżowe w Brukseli graniczy z lasem Soignes, a do centrum miasta jest 15 minut metrem (plus 10 minut spacerem lub 3 minuty autobusem od stacji metra).

Hostel Hostele i Schroniska - Brussels Hello Hostel View All Images

Położony w pobliżu stacji metra Simonis, fabryki Godiva Chocolate i bazyliki Koekelberg. W pobliżu znajduje się również piekarnia, apteka, pralnia, supermarket i restauracje. Znajdujemy się zaledwie 7 minut metrem od centrum Brukseli

Hostel Hostele i Schroniska - Train Hostel View All Images

Okolica jest bardzo spokojna i zielona z piękną architekturą. Tylko 100 m od stacji Schaerbeek i 15 minut od Gare du Midi. Blisko centrum miasta, tylko 10-15 minut tramwajem lub pociągiem. Łatwy dostęp do większości atrakcji turystycznych, bezpośredni tramwaj albo do Atomium, mini Europa lub niesamowity park du Cinquantenaire ... Jest duży park (Josaphat Park) dla biegaczy w zaledwie 10 minut spacerem. Dzielnica handlowa i małe sklepy nocne zaledwie 5 minut spacerem.

Hostel Hostele i Schroniska - Van gogh youth hostel city centre View All Images

zamknięte na wszystkie udogodnienia, 5 minut od komisji UE, 5 minut spacerem od muzeum komiksów, 10 minut od pałacu królewskiego itp.

Landlords and property managers
Zarejestruj swój hostel w naszym nowym systemie Extranet.

Witamy w Brukseli

Gorąca porcja muli z chrupiącymi frytki. Niesamowite piwa. Wielkie skwery i eleganckie parki. A przecież Bruksela jest najbardziej znana jedynie jako siedziba instytuji Unii Europejskiej. Ale nie pozwól, by to zniechęciło cię przed rezerwacją hostelu właśnie tutaj - obok polityków i biurokratów znajdziesz dziesiątki turystów zwiedzających to piękne miasto, pełne radosnej atmosfery, gdzie do większości atrakcji można z łatwością dotrzeć z pokoju hostelowego. Są tu niezliczone tanie schroniska młodzieżowe, a większość głównych atrakcji znajduje się w odległości spaceru od siebie, w centrum miasta co sprawia, że zwiedzania Brukseli jest takie proste (to bułka z masłem, tak przy okazji). Odwiedź kilka ciekawych barów, by posmakować wspaniałego jedzenia i wziąć udział w zabawie z lokalnymi mieszkańcami. Bruksela jest idealnym miejscem zarówno dla grup jak i podróżujących samotnie turystów. Czyż nie warto zrobić sobie zdjęcie ze słynnym siusiającym chłopcem?

Niedziele spędź w muzeum

Muzeum Miejskie (Maison du Roi w języku francuskim; Broodhuis we flamandzkim), znajdujące się na Grand Place, jest miejscem gdzie możemy podziwiaćkostiumy, którymi ozdobiony jest siusiający chłopiecManneken-Pis. Turyści, chcący udać się tam za darmopowinny czekaćpierwszej niedzieli miesiąca, kiedy wstęp jest bezpłatny.

Strona internetowa: www.museedelavilledebruxelles.be/en/home/

Adres: Grand-Place, 1000 Brussel, Belgium

Dzielnica: Grand-Place

Spędź czas w parku

Bruksela ma kilka wspaniałych parków, odpowiednich na relaksujący na spacer,czy by zasiąść na trawie i zorganizowaćpiknik. Te najpiękniejsze toWoluwepark na wschód od centrum miasta, Jubelpark prawie w samym centrum i Park van Laeken, z widokiem na miasto i Pałac Królewski.

Adres: Park van Laken, Avenue Jules van Praet, 1020 Ville de Bruxelles, Belgium

Dzielnica: Bruksela miasto

Szlak komiksowy

Po wyjściu z hostelu, podążajbarwną ścieżką dużych murali przedstawiających popularnych bohaterów komiksów belgijskich: Lucky Luka, Gastona, Marsupilami, Jourdana i oczywiście Przygody Tintina. Możesz odebrać przewodnik po trasie w dowolnym biurze turystycznym.

Wielki Plac w Brukseli

Rozpocząć zwiedzanie od pozycji obowiązkowej, a mianowicie od głównego placu w Brukseli, Grand Place. Jest to zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i jest idealnym miejscem, gdzie organizowane sąregularne festiwale i imprezy. Albo może po prostu wybrać się po piwo i popijać je podziwiając architekturę, takich miejsc jak ratusz, zbudowany w 1400 roku.

Adres: Grand Place 1000 Brussels, Belgium

Dzielnica: Grand-Place

Mini-Europa

Możesz zwiedzić zabytki całej Europy w jednym miejscu.W tym obiekcie znajduje się350 miniaturowych budynków z 80 miast, plus wiele informacji na temat Unii Europejskiej na wystawieSpirit of Europe.

Strona internetowa: www.minieurope.com

Adres: Mini-Europe 1020 Brussels, Belgium

Dzielnica: Bruksela miasto

Parlamentarium

Zaskocz swoich znajomych z hostelu swojąwiedzą o polityce europejskiej, którą napewno nabędziesz po wizycie w Parlamentarium, centrum dla odwiedzających Parlament Europejski. Jest pełen interaktywnych eksponatów, a wstęp jest wolny.

Strona internetowa: www.europarl.eu

Adres: Willy Brandt Building, Rue Wiertz 60/ Wiertzstraat 60, Brussels

Dzielnica: Ixelles

Manneken-Pis - siusiający chłopiec

Najczęściej fotografowaną atrakcją Brukseli jest malutki Manneken-Pis, nagi chłopiec nazywa Juliaanske. Wedłuj jednej z legend chłopiecsiusia na bombę, aby uratować miasto. Figurkaczęsto ubrana jest wróżne stroje z okazji uroczystości. Znajduje się na rogu rue de l'Etuve i rue Chêne, w pobliżu wielu hosteli w centrum miasta.

Strona internetowa: www.manneken-pis.com

Adres: Manneken Pis 1000 Brussels, Belgium

Dzielnica: Dolne Miasto

Atomium

Ktoś powinien zaprojektować hostel właśnie tak. Ta atrakcja naukowato 102-metrowy modelu atomuz chromu i ze stali,składający się zestalowych kul o średnicy 18-metrowych, połączonych rurkami. W nocy jest oświetlony przez 3000 lamp w jego pobliżu mieści sięrestauracja z panoramicznym widokiem na miasto.

Strona internetowa: www.atomium.be

Adres: Avenue de l'Atomium, 1020 Brussels, Belgium

Dzielnica: Bruksela miasto

Śródmieście

Historyczna część miasta i najbardziej turystyczna okolica, obejmuje obszary handloweDansaertiGrand Place i jest tumnóstwo tanich hosteli. Obszar LGBT znajduje się przy Rue du Marché au charbon

Turystyczny Piękne budynki Centralny

Quartier des Squares

Ta dzielnica znajduje sięna północ od Europe Quarter, to dzielnica mieszkaniowa, która charakteryzuje sie elementami secesji i wczesnego modernizmu w architekturze budynków. Jeśli jesteś zamiłowany w architekturze, to odwiedziny w tym miejscu to konieczniość- znajdziesz tuwiele kontrastów.

Parki Tam gdzie mieszkają miejscowi Piękne domy

Ixelles

Ulubiona dzielnica turystów szukających niedrogich hosteli - Ixelles jestteż wielką atrakcją dla młodych turystów, ze względu nażywą scenę kulturalną oraz nocne kluby. Karol Marks i Alexandre Dumas są wśród znanych pisarzy i intelektualistów, którzy uczyniliIxellesswoim domem.

Deptaki Artystyczny Bary

Świeto Narodowe Belgii (lipiec)

Bruksela świętuje Dzień Narodowy, który ma miejsce 21 lipca, w ramach wojskowych parad, imprez i festiwali. Imprezy odbywają się w kilku miejscach, w tym na Grand Place, Place du Jeu de Balle i w parku Brussels Park. W przeddzień święta narodowego,wybierz się doPlace du Jeu de Balleby wziąć udział w wielkim balu z występami artystów i tańcami.

Flower Carpet (sierpień)

Co dwa lata, ogromny dywan z kwiatów - Flower Carpet zajmujeGrand Place na kilka dni, a miasto świętuje w takt muzyki i światła i podziwiapokazy sztucznych ogni.

Strona internetowa: www.flowercarpet.be

Dzielnica: Grand-Place

PiKniK i Apéros Urbains

Te dwa ciekawe wydarzenia są pełnezabawy, odbywają sięco kilka tygodni w różnych miejscach miasta- mają charaktermini-festiwali, przyciągając turystów. Sprawdź więcej informacji na stronachinternetowych onadchodzących wydarzeniach.

Strona internetowa: http://www.pikniks.be/

Jarmark bożonarodzeniowy (listopad - grudzień)

Warto zarezerwować hostel w Brukseli w zimie i poznać miasto w świątecznym nastroju. Sezonowy Jarmark Bożonarodzeniowy - Christmas Market przynosi takie atrakcje jak lodowisko, ogromny diabelski młyn i mnóstwodrewnianych straganów, na których można kupić wszelkiego rodzaju wyśmienite towary. Zabawa rozprzestrzenia się w całym mieście, ale oczywiście Grand Place jest centrum.

Dzielnica: Grand-Place

Festiwal Food Trucków (maj)

Czy lubisz zamawiaćjedzenie naulicy? Najlepsze miejsce by skosztować belgijskiego street food toPlace d'Albertynów i Mont des Arts,tutaj parkują najmaczniejsze kąski.

Dzielnica: City High

Zdjęcia: https://www.instagram.com/p/2hPkqGsHje/

© Prawa autorskie: monbataqueria

Brussels Summer Festival (sierpień)

Co roku w sierpniu, Królewska Dzielnica Brukseli (Place des Palais, La Madeleine i Mont des Arts) ożywa w rytmie reggae, hip-hopu, folku, electro, rocka i jazzu, a występywzbogacone są o pokazy filmówi wydarzenia teatralne w ramachBrussels Summer Festival.

Strona internetowa: www.bsf.be

Dzielnica: City High

Midis-Minimes Festival (lipiec - sierpień)

Młode talenty i doświadczeni artyści biorą udział w Festiwalu Minimes-midis w lipcu i sierpniu. Każdego dnia odbywa siękrótki, 35-minutowy koncert znanych i mniej znanych artystów w Kościele Minimes i Konserwatorium.

Strona internetowa: www.midis-minimes.be

Adres: Rue des Minimes 51, 1000 Ville de Bruxelles, Belgium

Dzielnica: Marolles

ProPulse Festival (luty)

Propulse Festiwal to koncerty i występy w różnych miejscach w całym mieście, ciesz się rytmamimuzyki, tańca i podziwiaj niezliczoną ilość aktów teatralnych. Poszukaj hosteli w południowej części Basse-Ville by znaleźć się jak najbliżej tych wydarzeń.

Strona internetowa: www.propulsefestival.be

Frit' Flagey

Aby spróbować belgijskiego fast foodu a przede wszystkim słynnych belgijskich frytek, przejdź doFrit' Flagey, stoiska z żywnościana placu Flageyplein, 1050 Ixelles. Ceny są niskie, a można wrócić do akademika porządnie najedzonym.

Adres: Place Eugène Flagey, 1050 Ixelles, Belgium

Dzielnica: Ixelles

Pho Pho

Wypełna po brzegi ogromna miska zupy z makaronem w Pho Pho napewno zadowoli każdego miłośnika wietnamskich knajpek.Nie ma tu tłumów gości, a ceny są przystępne, dlatego warto.

Strona internetowa: http://www.restaurant-vietnamien.be/

Adres: Rue de la Paix 27, 1050 Ixelles, Belgium

Dzielnica: Ixelles

Telefon: 02 511 19 23

Arcadi Café

Również w pobliżu Grand Place, Arcadi Café przyciąga mieszkańców i turystów na smaczne, tanie belgijskie potrawy - małże, steki i tradycyjny gulasz Gentse stoverj - wszystko serwowanebez zbędnego czekania.

Adres: Rue d’Arenberg 1B

Dzielnica: Dolne Miasto

Telefon: 02 511 33 43

Exki

Ta sieciowa restauracyjka,Exki serwuje zdrowe i pożywnezupy, kanapki, sałatki i desery. Znajdziesz je w całym mieście, ale Exki Agora jestnajdogodniej położona jeśli zwiedzasz Royal Quarter.

Strona internetowa: www.exki.be

Adres: Rue du Marché aux Herbes 93, 1000 Brussels

Dzielnica: Dolne Miasto

Telefon: 02 502 82 48

Zdjęcia: https://www.instagram.com/p/nB3bQXM_Rz/

© Prawa autorskie: health.hunters

Café Novo

Niedaleko od Grand Place, znajduje się Kawiarnia Novo, która serwuje tradycyjne belgijskie jedzenie i wiele więcej w niskich cenach. Ichdomowej robotykiełbasa stoempsprawi, że będziesz syty do końca dnia.

Strona internetowa: http://cafenovo.be/

Adres: Vieille Halle aux Blés 37 1000 Brussels

Dzielnica: Dolne Miasto

Telefon: 02 503 09 05

Moeder Lambic

Moeder Lambic sprzedaje ponad 40 światowej klas piw i specjalizuje się w piwie Lambic. Kompetentny personel doradzi, co warto spróbować. Niektórzy mówią, że to jeden z najlepszych barów na świecie.

Adres: Rue de Savoie 68, Brussels 1060

Dzielnica: Saint-Gilles

Telefon: 02 539 14 19

Potemkine

Potemkine to modny klub, nawiązujący charakterem do przestrzeniprzemysłowych, stawia na znanaychDJ-ów i muzykę na żywo, znajdziesz tu także pokazy, darmowe filmy i smaczne jedzenie. Miejsce to było znane zeszkieletu wieloryba wiszącego u sufitu, teraz niestety został usunięty.

Strona internetowa: http://www.lepotemkine.be/

Adres: Hallepoortlaan, 1060 Saint-Gillis, Belgium

Dzielnica: Saint-Gilles

Telefon: 02 539 38 00

Fuse

To największy klub techno w Brukseli, przychodzą tu ci, którzy znają i kochają tę muzykę. Znajdująsię tu także rysunki znanych artystów. W pobliżu znajdziesz kilka tanich hosteli, zwłaszcza blisko Brussels-Midi.

Strona internetowa: http://www.fuse.be/

Adres: Rue Blaesstraat 208, 1000 Brussel, Belgium

Dzielnica: Marolles

Telefon: 0 2 511 97 89

Café Belga

Położony w ulubionej części miasta Ixelles, Café Belga jest jednym z najbardziej znanych kafejek w Brukseli, atrakcyjne, urządzone w starym stylu, przyciąga ludzi w różnym wieku a ceny są przyzwoite.

Adres: Place Eugène Flagey 18, 1050 Ixelles, Belgium

Dzielnica: Ixelles

Telefon: 02 640 35 08

Spirito

Spirito to niegdyśkościół, a teraz jest wykorzystywany w zupełnie innym charakterze: jako duży klub nocny, składający się z trzech barów i znany z ekstrawaganckiego wyglądu.

Strona internetowa: www.spiritobrussels.com

Adres: Rue de Stassart 18, 1050 Ixelles

Dzielnica: Ixelles

Telefon: 483 58 06 97

Brussels Vintage Market

Ten kolorowy rynekznajduje się w pełnym schronisk obszarzeBasse-Ville. Zajmuje Halles Saint Gery w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, by oferować odzież, rękodzieło, ozdoby i inne kolekcjonerskie gadźety. Aha, ikoniecznie spróbuj babeczek.

Strona internetowa: http://brusselsvintagemarket.be/

Adres: Place Saint-Géry 1, 1000 Ville de Bruxelles, Belgium

Dzielnica: Dolne Miasto

Pchli market Jeu de Balle

Polowanie na okazje natympchlim targu znajdującym się na Place du Jeu de Balle to prawdziwa przyjemność. Znajdziesz tu artykuły vintage, stare zdjęcia i obrazy, ubrania -a wszystko w przystępnych cenach.

Adres: Place du Jeu de Balle, 1000 Ville de Bruxelles, Belgium

Dzielnica: Marolles

Veals and Geeks

Turyści, szukający muzycznych pamiątek, powinni udać się do Veals and Geeks, by tam grzebać w skrzyniach pełnychmuzycznych perełek, a to tylko rzut beretem od hosteli położonych w centrum miasta. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.Sklep organizuje również targiwinylowych płyt.

Strona internetowa: www.vealsandgeeks.com

Adres: Rue des Grands Carmes 8a, 1000

Dzielnica: Dolne Miasto

Brussels card

Dla turystów, którzy chcą zwiedzićwszystkie zabytki, Brussels Card (ważne przez 24, 48 lub 72 godzin) daje bezpłatny dostęp do 30 muzeów i zniżki na atrakcje, wycieczki, jedzenie, picie i zakupy. Wybierz opcję Brussels Card + Zwiedzanie co daje wszystkie powyższe możliwości oraz bezpłatnąpodróż autobusem. Więcej na www.brusselscard.be

Wsiądź na swój rower

Villo! System wypożyczalni rowerów działa w całej Brukseli. Ceny są podobne do innych systemów europejskich: € 1,60 bilet ważny cały dzień(7,65 euro za tygodniowy bilet), a każda jazda jest bezpłatna przez pierwsze pół godziny, 0,50 € za drugie pół godziny i 2 € za kolejne pół godziny. Więc jeślidobrze zaplanujesz swoje podróże, może to być super-tani sposób by dostać sięod schroniska do zabytków.

Lotniska

Brussels Airport jest głównym lotniskiem w mieście. Aby dotrzeć do centrum miasta i schronisk, najlepiej udać się pociągiem odjeżdżającym z poziomu 1, który zatrzymuje się na trzech głównych stacjach kolejowych w Brukseli. Alternatywnie, można wybrać autobus linii Airport Express lub inne autobusy, które odjeżdżają i przyjeżdżają na dworzec autobusowy na poziomie 0: www.b-rail.be.

Charleroi Airport znane jako Brussels South, znajduje się 50 km od miasta. Autobusy kursują do dworca Gare du Midi (www.brussels-city-shuttle.com), można też jechać autobusem do dworca Charleroi-Sud następnie pociągiem do Brukseli.

Kolej

Wielu turystów przybyć pociągiem do dworca Brussels-Midi (znany również jako Brussels-South), na którym zatrzymuja się pociągi intercity obsługiwane przez Eurostar i Thalys, jak i krajowe połączenia w obrębie kraju. Jest to jeden z trzech głównych dworców kolejowych w mieście. Inne to Brussels-North i Brussels-Central. Wszystkie trzy dworce mają dogodne połączenia z metrem, autobusami i tramwajami. www.stib.be.

Autobus

Autobusy linii Eurolines zatrzymują się na dworcu Brussels-North  który ma dobre połączenie z resztą regionu - dwie linie tramwajowe, sześć kolejowych i około 20 lokalnych linii autobusowych.

Airport Line to linie miejskie, operujące między lotniskiem w Brukseli a lotniskiem w Luksemburgu. Airport Express (www.airportexpress.be) zawozi podróżnych od Antwerpii i lotniska w Brukseli; Brussels Airport Express (www.brusselsairportexpress.be) działa między takimi miastami jak: Breda, Rotterdam i Utrecht w Holandii i lotniskami w Brukseli.

Poruszanie się

Możesz kupić bilet, który jest ważny przez godzinę od chwili skasowania.. Nabyć go można w zestawach po pięć lub 10 lub kupić bilet na cały dzień.
Bilety można kupić na maszynach na stacjach metra. Należy kasować bilety przed podróżą. Drzwi do pociągów metra i tramwajów nie otwierają się automatycznie w chwili przybycia do stacji / przystanków.

Język: Większość ludzi mówi po francusku, ale Flamandzki (holenderski) jest również używany. Znaki są w obu językach.

Waluta: Euro

Napięcie: AV220

Strefa czasowa: strefa czasu środkowoeuropejskiego (CET)

Numer kierunkowy: +32 dla Belgii, 02 dla Brukseli

Poczta:

Główny Urząd Pocztowy Brukseli (Avenue Fonsny Office przy Brussels Midi Station) czynny jest codziennie, również w niedziele. Avenue Fonsny 32, +1060 Saint-Gilles
02 524 43 08

Szpital:

Główny szpital w centrum Brukseli to Saint-Pierre Szpital Uniwersytecki; rue Haute, 322 - 02 535 B1000 Bruksela 31 11.

W nie-nagłych przypadkach, przyjdź do Centrum Medycznego, Louise Avenue Louise 284, 1050 Ville de Bruxelles, 02 534 29 99. Obie placówki mają anglojęzycznych lekarzy.

Apteka Numer alarmowy: 0900 10 500

Informacja turystyczna:

Istnieją dwa stowarzyszenia turystyczne w Brukseli:

Visit Brussels na Grand Place w Brukseli, 1000 Ville de Bruxelles, Belgia 02 513 89 40 i Tourism Flanders (Toerisme Vlaanderen) na Rue Marché aux Herbes 61 - 1000 Bruksela, 02 504 04 35.

Typowe godziny otwarcia:

Sklepy są otwarte od poniedziałku do soboty 10:00-18: 00. Większość sklepów zamkniętych w niedzielę jedynie piekarnie i ciastkarnie są otwarte w niedzielę rano.

Numery alarmowe: 112 dla służb policyjnych, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.