Student housing - Hostels - Coworking in Madryt (Hiszpania)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Madryt, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Madryt.

Dzielnice

Punkty orientacyjne

Hostel Hostele i Schroniska - Generator Madrid View All Images

With the area so full of life there’s plenty to do. Gran Via is known for being the creative hub of the city and this can be seen through the numerous quirky vintage shops, market stalls and eateries nearby. The friendly and vibrant nature of the area compliments what Generator is all about making this city and Generator a match made in heaven.

Hostel Hostele i Schroniska - Safestay Madrid View All Images

Safestay Madrid znajduje się przy Calle Sagasta 22, w jednej z najlepszych dzielnic Madrytu, w odległości krótkiego spaceru od takich miejsc jak Castellana, Sol, Gran Vía, Chueca i Fuencarral. Jest bardzo dobrze podłączony do transportu publicznego, dwie stacje metra zaledwie kilka metrów od hostelu, który łączy się z 5 różnych linii. Stacja metra Alonso Martínez łączy się z liniami 5, 10 i 4, a pobliski przystanek Bilbao łączy się z liniami 1 i 4. Dzielnica ma najlepszą atmosferę w mieście.

Hostel Hostele i Schroniska - Mad4You Hostel View All Images

Hip bars and galleries, independent theaters and music venues, young people with tattoos and funky hair, narrow winding streets — this is Malasaña. Near the center, Plaza Dos de Mayo is a gathering of friends outside bars, dog owners, artists under craft tents, and creative types with notebooks and sketchpads on the plaza’s benches. It may not be as neat and tidy as many other parts of the city, but this only adds to the Malasaña edge.

Hostel Hostele i Schroniska - Barbieri Sol Hostel View All Images

Our hostel is a walking distance from the main attractions Prado/reina Museums , royal palace, retiro park, and in the middle of the madrilenian nights life

Hostel Hostele i Schroniska - Bastardo Hostel View All Images

Bubbling with life at any time of day – and often long into the night – Malasaña is Madrid’s hippest neighbourhood. Surrounding Plaza del 2 de Mayo and near the Tribunal Metro stop, the trendy barrio is just minutes from Sol and a short walk to the most sought after museums and cultural hotspots.

Hostel Hostele i Schroniska - Motion Chueca Hostel View All Images

Motion Chueca, located in the Pedro Zerolo, in the heart of the Chueca and two minutes from Gran Via, the ideal place to enjoy with family, friends and your partner a good typical Spanish food; enjoy with your closest of the multiple musicals available in the different theaters, and the different experiences that this characteristic street of Madrid will generate will not leave you indifferent!

Hostel Hostele i Schroniska - Hostel MeetingPoint View All Images

Nasz hostel jest usytuowany w pobliżu najważniejszych atrakcji kulturalnych, w 20 minut można dojść do muzeum Prado czy Buen Retiro Park. Catedral de la Almudena i Royal Palace również znajdują się niedaleko.

Hostel Hostele i Schroniska - Mola! Hostel View All Images

Podróżowanie na własną rękę nie oznacza, że ​​chcesz być samemu. A kiedy podróżujesz z przyjaciółmi, nie chcesz marnować ani minuty. Blisko la Puerta del Sol ... nuż do wszystkiego.

Landlords and property managers
Zarejestruj swój hostel w naszym nowym systemie Extranet.

Witamy w Madrycie

Gotowy na pobyt w mieście o dobrym stylu? Położona dokładnie w centrum kraju, stolica Hiszpanii jest siedzibą słynnych muzeów i atrakcji, znajdziesz tu fajne butiki, przekąski tapas i oczywiście, a miłośnicy zabaw nocnych wiele klubów z muzyką i tańcami. Koniecznie przygotuj się na zapełnione atrakcjami po brzegi dnie i szalone noce, aż do wschodu słońca. Można by sądzić, że Madryt jest miejscem nieprzyjaznym dla backpackerów, ale to nieprawda. Niezależnie od tego czy podróżujesz w pojedynkę czy w grupie, znajdziesz duzy wybór tanich schronisk młodzieżowych z noclegami dostępnymi na każdą kieszeń. Aby znaleźć nocleg blisko centrum miasta, szukaj hostelu w dzielnicach Palacio, Sol i Cortes, gdzie znajduje się sporo zabytków i barów, w tym Royal Palace Grand Plaza Mayor. Albo wybierz kręte uliczki dzielnicy Malasana i Justica, gdzie również znajdziesz tętniące życiem kawiarnie i restauracje. Tak czy inaczej, po wyjściu z pokoju odkryjesz mieszankę elegancji i energii, która czyni Madryt tak wyjątkowym.

Panorama widziana z budynku poczty

Platforma widokowa znajdują sę w historycznym centrum Poczty, zwanej Palacio de Comunicaciones, dajeniesamowite widoki na miasto. A do tego, bilety są w cenie lubianej przez niezamożnych turystów(czyli za darmo).

Strona internetowa: www.centrocentro.org/centro/home

Adres: Plaza Cibeles, 1, 28014 Madrid, Madrid, Spain

Dzielnica: Cortes

Calle Huertas

Turyści, którzy przybyli do miasta w grupie lubią przechadzać się po barach wzdłużCalle Huertas, i nic dziwnego - przed kazdym lokalem promotorzy rozdajądarmowe próbki alkoholu a często można skosztować lokalnego likieru "Chupito".

Dzielnica: Cortes

Promenada w Parku Retiro

Wyskocz ze swojego hostelowego pokojuw niedzielę rano i dołącz do mieszkańców podczas spaceruw parku Retiro. Oglądaj lalkowe przedstawienia, zaczep osoby czytające zkart tarota, wędruj wokół straganów i słuchajmuzyki.

Adres: Plaza de la Independencia, 7, 28001 Madrid, Madrid, Spain

Dzielnica: Cortes

Muzeum Prado

Od tego muzeum rozpocznij swoją wycieczke po mieście, gdyż jest to jedno znajbardziej znanych na świecie muzeów sztuki. KolekcjaPrado to dzieła zgromadzone na przestrzeni wiekówod XII do XIX, a jej bogactwo czyni to miejscejednym z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Madrycie. Wstęp wolny dla studentów w wieku poniżej 25 lat oraz dla wszystkich w niedziele.

Strona internetowa: www.museodelprado.es

Adres: Paseo del Prado, s/n, 28014 Madrid, Spain

Pałac Królewski w Madrycie

Palacio Real - Pałac Królewski jest oficjalną, pełną przepychurezydencją rodziny królewskiej. W pałacu mieści się także wystawa sztuki, którajest dostępna dla odwiedzającychbez dodatkowych opłat - idealne dla oszczędnych turystów.

Strona internetowa: www.patrimonionacional.es

Adres: Calle Bailén, s/n, 28071 Madrid, Spain

Dzielnica: Hortaleza

Stadion Santiago Bernabéu

Dla fanów piłki nożnej, miejscem numerem jeden do zobaczenia jest Stadion Santiago Bernabeu- z 81.000 miejscami siedzącymi dla kibiców. Jest siedzibą klubuReal Madryt, którzy dominuje w hiszpańskiej lidze piłki nożnej obok odwiecznego rywala - Barcelony.

Strona internetowa: www.realmadrid.com/en

Adres: Av de Concha Espina, 1, 28036 Madrid, Spain

Dzielnica: Chamartín

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii

Centrum Sztuki Królowej Zofii mieści sięna Santa Isabel 52 i szczyci się imponującą kolekcją XX i XXI-wiecznej sztuki, w tym można tu oglądać dzieła słynnego Guernica i podziwiać twórczość Miró, Dalíego i Picassa. Bezpłatny wstęp wieczoramiw dni powszednie 19:00-21:00 (z wyjątkiem wtorku), jak i sobotnie popołudnia i niedziele w godzinach 10:00-14: 30.

Strona internetowa: www.museoreinasofia.es

Adres: Calle de Santa Isabel, 52, 28012 Madrid, Spain

Dzielnica: Embajadores

Świątynia Debod

Świątynia Debod toprawdziwa świątynia egipska w samym sercu Hiszpanii. Jej powstanie szacuje się na IIwiek pne, a do Madrytuprzybyła w 1960 roku po wybudowaniu tamy w Asuanie.

Strona internetowa: www.madridtourist.info/debod_temple.html

Adres: Calle Ferraz, 1, 28008 Madrid, Madrid, Spain

Dzielnica: Moncloa-Aravaca

Malasaña

Malasaña to przystępna, przyjazna turystom podrózującym z niewielkim budżetem dzielnica z tętniącymi życiem barami, alternatywnymi sklepami i różnymi imprezami muzycznymi. Młodzi mieszkańcy i studenci tłumnie gromadzą się na jego ruchliwych ulicach, wokół Plaza del Dos de Mayo

Koncerty w przystępnej cenie Czadowy

Sol

O Sol mówi się, żejest położone wcentrum Hiszpanii i jak również jest kulturalnym centrum Madrytu - wszystkie główne atrakcje miasta znajdują się w odległości krótkiego spaceru, więc od tego miejsca warto rozpocząć rozglądanie się za hostelem. Znajdziesz tu wielebarów, które przyciągają młodych ludzi, atrakcyjnie prezentuje się także dzielnicaHuertas, na wschód od centrum miasta.

Centralny Turysta Bary

Chueca

Jeśli szukasz hostelu w tętniącej życiem dzielnicy, gdzie wszystko dzieje się szybko, wybierz Chueca - położona w dzielnicy Jucticia, to serce społeczności gejowskiej w Madrycie.

Obserwowanie innych Modny Potańcówka

San Antonio de la Florida (czerwiec)

Największa impreza uliczna w Madrycie odbywa się 13 czerwca w Moncloa.Według tradycji, dziewczyny mają umieścić swoją dłoń w fontannie pełnej szpilek w kościele San Antonio, a im więcej szpilek przyczepi się do ich dłoni, tym więcej szczęścia zaznają w miłości.

Dzielnica: Moncloa-Aravaca

Nuestra Señora de las Victorias

Koncerty i inne imprezy odbywają się w okolicach dzielnicy Tetuan w pierwszą niedzielę lipca, z okazji Nuestra Señora de las Victorias.

Dzielnica: Chamartín

Los Veranos de la Villa

Jeśli będzieszw Madrycie w okresie odczerwca do września, będziiesz mógł załapać się najedną lub dwie z wielu imprez, które stanowią część Los Veranos de la Villa, letniego artystycznego festiwalu, który obfituje w muzykę, tańce, kino, teatr , operę i inne występy.

Strona internetowa: http://www.veranosdelavilla.com/

Festiwal San Juan

Jeśli zabukowałeśschronisko w pobliżu parku Retiro, to trudno będzie nie wziąć udziału w tej imprezie. Od23 do24 czerwca, Festiwal San Juan przewija się przez park, z pokazem sztucznych ogni w pierwszą noc.

Adres: Plaza de la Independencia, 7, 28001 Madrid, Madrid, Spain

Dzielnica: Cortes

Karnawał w Madrycie

Całe grupy turystówbawią się z mieszkańcami podczas karnawału w Madrycie, który odbywa się w ciągu pięciu dni w lutym. Spodziewaj się tłumów w ekstrawaganckich, pomysłowych kostiumach, które przybyły by wziąć udziałw paradzie, która zaczyna się w parku Retiro i przechodzi w pobliżu głównychatrakcji w centrum miasta.

Strona internetowa: www.carnavalmadrid.com

Adres: Plaza de la Independencia, 7, 28001 Madrid, Madrid, Spain

Dzielnica: Cortes

Festimad

Odbywa się co roku w maju lub czerwcu,trwającydwa dni Festiwal Festimad przyciąga fanów rocka, muzyki dance, miłośników czytania poezji i obfituje również w inne atrakcje. Zwykle odbywa się w budynku Bellas Artes w Móstoles.

Strona internetowa: www.festimad.es

Adres: Calle de Alcalá, 42, 28014 Madrid, Spain

Dzielnica: Ciudad Lineal

Electrónica En Abril (kwiecień)

Ten festiwal jest gratką dla miłośników muzykielectronicznej, to trzydniowe święto beatów, i dźwięków. Wydarzenie to odbywa się w centrum kultury La Casa Encendida wiosną.

Adres: La Casa Encendida Ronda de Valencia, 2, 28012 Madrid, Madrid, Spain

Festival d'Otoño (Jesienny festiwal w Madrycie)

Festiwal odpowiedni dla miłośników kultury: festiwal, który odbywa się jesienią, obfituje w takie atrakcje jakspektakle teatralne i taneczne, wystawy fotografii i malarstwa, koncerty muzyki na żywo ipokazyilmów.

Strona internetowa: http://www.madrid.org/fo/2014-2015/es/index.html

La Musa

Dla smacznych przekąsektapas, które do tego są niedrogie, odwiedź koniecznie barLa Musa. W mieście są jeszczetrzy inne kluby prowadzone przez tych samych właścicieli (ale o różnych nazwach), wszystkie w centrum miasta.

Adres: Calle de Manuela Malasaña, 18-28004 Madrid

Dzielnica: Centrum

Telefon: 914 48 75 58

E-mail: lamusa@grupolamusa.com

Naif

Jeśli twój hostel mieści sie wMalasaña i masz ochotę na hamburgera, to masz szczęście. Naif, usytuowany na Barrio de Las Letras serwuje fantastyczneburgery, a oprócz tegokanapki i dania kuchni meksykańskiej.

Strona internetowa: https://www.facebook.com/naifmadrid

Adres: Calle de San Joaquín, 16, Madrid 28004

Dzielnica: Centrum

Telefon: 910 07 20 71

Chocolatería San Ginés

Jedną z rzeczy, które musisz spróbować, po nocy spędzonej w klubie, chocolate con churros czylijest głęboko smażone ciasto - które zanurza się w gęstej gorącej czekoladzie. Najbardziej znanym miejscem by spróbować tego specjału jestChocolatería San Gines.

Adres: Pasadizo San Ginés, 5, 28013 Madrid

Dzielnica: Sol

Telefon: 913 65 65 46

Centrum Hare Krishna

Jeśli nie masz nic przeciwko temu aby sedzieć na podłodze, można dostać smaczny i tani wegetariański obiad w bardzo przyjaznym dla backpackerów centrum Hare Krishna.

Adres: Calle del Espíritu Santo 19

Dzielnica: Centrum

Telefon: 915 21 30 96

El Tigre

W El Tigre jest tłoczno i hałaśliwie, ale jest to miejsce bardzo popularne wśród grup, nocujących w hostelach, dzięki obfitym porcjom oraz pysznym przekąskom tapas podawanych do każdego drinka.

Adres: Calle de las Infantas, 30 Madrid 28004

Dzielnica: Justicia

Telefon: 915 32 00 72

Barco

Jednym z najbardziej rekomendowanych barów w Malasaña jest Barco, który przyciąga mieszkańców i turystów zarówno oferując muzykę na żywo jak i pokazy tańca flamenco.

Strona internetowa: http://www.barcobar.com/

Adres: Calle del Barco, 34, 28004

Dzielnica: Centrum

Telefon: 915 31 77 54

El Intruso

El Intruso to klub z muzyką na żywo a wstępjest często bezpłatny. Tutaj możemy udać się na cotygodniowe jam sessions: Fusion w poniedziałek, we wtorek jazzowy. A do tego można popijaćniesamowite mojito ...…

Strona internetowa: www.intrusobar.com

Adres: Calle de Augusto Figueroa, 3, 28004 Madrid

Dzielnica: Justicia

Fabrica Maravillas

Szukasz czegoś więcej niż szklaneczki piwa Estrella? Spróbuj tego baru serwującego piwo.Jest tu duzo przestrzeni, nowoczesny wystrój, a piwo smakuje wybornie, pochodzi od lokalnych dostawców a nawet warzone jest na miejscu.

Strona internetowa: http://fabricamaravillas.com/

Adres: Calle de Valverde, 29, 28004 Madrid

Dzielnica: Centrum

Telefon: 915 21 87 53

Joy Madrid

Jeden z najbardziej znanych klubów w mieście nazywa sięJoy Madryt (znany również jako Joy Eslava), mieści sięw starym teatrze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, miłośnicy muzykidance, latynoskich dźwięków, czy kabaretu poczują się usatysfakcjonowani. Będziesz tańczyć całą drogę powrotną do hostelu.

Strona internetowa: http://www.joy-eslava.com/Joy_Madrid/Bienvenida.html

Adres: Calle de Arenal, 11, 28013

Dzielnica: Sol

Telefon: 913 66 37 33

El Son

Zaskocz swoich znajoych z hostelu znajomościąniektórychkroków salsy. El Son oferuje zabawę, podczas nocy salsy, podczas których króluje zabawa aludzie nie traktują siebie zbyt poważnie.

Strona internetowa: http://www.discotecaelson.com/en

Adres: Calle de la Victoria, 6, 28012

Dzielnica: Sol

Telefon: 915 23 26 09

El Rastro

Popularną atrakcją jest El Rastro, rynek na świeżym powietrzu otwarty w niedziele w godzinach 09:00-15:00 przyRibera de Curtidores i przyległych ulic. Zaopatrz się w pamiątku lub inne starocie, które umilą twój pobyt w hostelu.

Adres: Calle Ribera de Curtidores, s/n, 28005 Madrid, Madrid, Spain

Dzielnica: Centrum

Antigua Casa Crespo

Założony w 1836 roku, ten zabytkowy sklep to miejsce, gdzie koniecznie trzeba się udać by zaopatrzyć się wklasyczne espadryle hiszpańskie. Kolorowe, lekkie i trwałe, powinny znaleźć się w torbie każdego backpackera.

Strona internetowa: http://www.antiguacasacrespo.com/

Adres: Calle Divino Pastor, 29, 28004 Madrid

Dzielnica: Centrum

Telefon: 915 21 56 54

The Storage

Ten duży sklep z artykułami w stylu vintage, znajduje się w Malasaña jest pełen oldschoolowych ciuchów, wiele z nich jest w stylu amerykańskim. Dzięki metolowym akcentom i surowemu wystrojowi poczujemy się jakbyśmy byli w magazynie.

Strona internetowa: https://www.facebook.com/thethestorage/

Adres: Calle Velarde, 1, 28004 Madrid

Telefon: 914 45 05 12

karta Madrid Card

Koniecznie kup kartę Madrid Card w biurze Informacji Turystycznej mieszczącej się przy Plaza Mayor, która zapewnia bezpłatny dostęp do ponad 40 muzeów, wycieczki z przewodnikiem oraz inne zniżki.

Bezpłatne wejścia do muzeów

Jeśli masz zarezerwowany hostelw odpowiednim czasie, uda ci się wejść do wielu atrakcji za darmo. Wiele muzeów jestotwartych 2 maja (Dzień Region of Madrid), 18 maja (Międzynarodowy Dzień Muzeów), 12 października (Święto Narodowe Hiszpanii) i 6 grudnia (Dzień Konstytucji).

Kieruj się w stronę baru

Porada która przyda się każdemu turyście, który chce oszczędzić trochę kasy a sprawdzi sięw większości hiszpańskich miast: kiedy będziesz jeść tapas i pić drinka usiądź przy barze. Siedzenie przy stoliku powoduj wzrost ceny, a siedzenie na zewnątrz również będzie kosztować ciebie więcej niż siedzenie w środku.

Lotniska

Lotnisko Barajas ma cztery terminale, a większość lotów międzynarodowych startuje i odlatuje z terminala T1. Możesz korzystać z autobusów i metra, aby dostać się do centrum i znaleźć hostel. Dwie linie autobusowe kursują między lotniskiem a Avenida de America w centrum Madrytu - numer 200 zatrzymuje się przy terminalach T1, T2 i T3, a linia 204 odjeżdża spod  T4.

Lotnisko znajduje się w strefie A linii metra. Linia 8 odchodzi ze stacji na pierwszym piętrze terminala T2. Najbliższa możliwość przesiadki jest na stacjach Mar de Cristal (linia 4) lub Nuevos Ministerios (linia 10), do stacji Alonso Martinez, a następnie nalezy przesiąść się na linię 2 do Gran Via w centrum.

Pociąg

Turyści, którzy przyjeżdżają lub kierują się do wschodniej i południowej Hiszpanii, będą korzystali z stacji kolejowej Atocha, bardziej  znanej jako Puerta de Atocha. Stacja jest dobrze skomunikowana z głównym dworcem autobusowym, portem lotniczym i innymi stacjami kolejowymi.
Usługi międzynarodowe i pociągi do/z Bilbao, Salamanci, Avili,, Santiago de Compostela, A Coruña, Valladolid i Burgos przyjeżdżają i odjeżdżają na stację kolejową Chamartin.

Autobus

Główny dworzec autobusowy w Madrycie znajduje się na Mendez Alvaro, znany jest również jako Estación del Sur (stacja Południowa). Autobusy do miast położonych na północy oraz na północnym-wschodzie kraju, jak Barcelona, ​​Bilbao, San Sebastian, Santander, Vitoria, Burgos, zatrzymują się na ulicy Avenida de America. Jest stąd blisko do dworca Atocha i stacji linii metra Pacifico (linie 1 i 6).

Poruszanie się

Rezerwuj bilety autobusowe z wyprzedzeniem: www.movelia.es. Bilet na 10 przejazdów może być używany na autobusy i metro w strefie A, można go kupić na każdej stacji metra i przystankach autobusowych, a także w kioskach w całym mieście.

Kup specjalną kartę oferującą abonament turystyczny na każdy rodzaj transportu publicznego w Madrycie.

Język: kastylijski hiszpański

Waluta: Euro

Napięcie: 220 V, 50 Hz - okrągłę wtyczki

Strefa czasowa: GMT + 1

Numer kierunkowy: +34 dla Hiszpanii, 91 dla Madrytu

Poczta: Oficina de Correos, Calle de Martin de los Heros, 57, 28008 Madryt. Tel 915 47 41 33

Szpitale
Szpital Ramón y Cajal, Ctra. De Colmenar Viejo km 9100, 28034. Tel 913 36 80 66.

Szpital Paz, Pº de la Castellana 261, 28046. Tel 917 277 000, 917 27 73 39 (Accident and Emergency)

General Hospital Universitario Gregorio Marañón, C. Doctor Esquerdo 46, 28007. Tel 915 86 85 56, 915 86 85 05 (Accident and Emergency)

Informacja turystyczna: Plaza Mayor, Casa de la Panaderia, Plaza Mayor, 27, 28012; Tel 915 88 16 36

Typowe godziny otwarcia:

Większość supermarketów i domów towarowych otwartych jest przez cały dzień w godzinach od 10 do 21 wieczorem, również w niedziele. Niektóre sklepy w centrum miasta otwarte są do 22 wieczorem, podczas gdy mniejsze sklepy mogą być zamknięte w godzinach 14 - 17, a następnie ponownie otwarte do 20.30.

Numery alarmowe: 112 dla służb ratowniczych i 098,- całodobowa infolinia techniczna.

Komisariat Centralny (comisaria de policía Madryt-Centro) znajduje się na 915 48 79 85.