Student housing - Hostels - Coworking in Florencja (Włochy)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Florencja, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Florencja.

Dzielnice

Hotel Hostele i Schroniska - Hotel Alinari View All Images

Hotel Alinari enjoys a truly enviable position while remaining in the historic centre of Florence, and both the Santa Maria Novella railway station and the bus stop for the airport are within walking distance. The Palazzo dei Congressi is about a five-minute walk away , as are the Fortezza da Basso and the Palazzo degli Affari. The main monuments of Florence such as the Basilica of Santa Maria del Fiore (Duomo), the Uffizi Gallery and Ponte Vecchio is only a 10 minutes walk away.

Bed and breakfast Hostele i Schroniska - Guesthouse Amici Miei View All Images

A stone's throw from the main train station and close to every point of interest. The Fortezza Da Basso and Stazione Leopolda, locations of the most important Florentine fairs and exhibitions, can be reached in just five minutes on foot. The Duomo and the historic center are just ten minutes away. The Parco delle Cascine and the Visarno Hippodrome with its unmissable concerts are just 15 minutes away on foot.

Hostel Hostele i Schroniska - New Generation Hostel Florence Center View All Images

Lots of cafes, restaurants, fresh markets & shops all within a 5 minutes walk! 10 minutes from the Duomo. Walking around you will encounter a bustling & bohemian neighbourhood. A maze of little alleyways & streets which have an abundance of shops and life! A 15-minute walk from Ponte Vecchio & Florence Cathedral. The traditional Mercato Centrale is 800 m away. Cappella Brancacci 0.5 km Via Dè Tornabuoni 0.6 km Strozzi Palace 0.6 km Santa Maria Maggiore 0.6 km Cappelle Medicee 0.7 km

Hostel Hostele i Schroniska - Hostel Youth Meeting Home View All Images

Uffizi is a great choice for travellers interested in food, museums and history.

Hostel Hostele i Schroniska - Hostel New Ostel Florence View All Images

To reach the hostel from the airport take tramway line T2 VESPUCCI and get off at BELFIORE stop.Walk up VIA GUIDO MONACO and the second on the left is VIA IACOPO PERI where the hostel is.

Landlords and property managers
Zarejestruj swój hostel w naszym nowym systemie Extranet.

Witamy we Florencji

Nadszedł czas, aby uwolnić swoją wyobraźnię podczas pobytu w hostelu w tym pięknym europejskim mieście, pełnym sztuki i bogatej architektury. Florencja była ważnym ośrodkiem handlu w okresie renesansu i również teraz jest niezwykle pięknym miejscem do którego, turyści przybywają by podziwiać oszałamiające zabytki i eksponaty w galeriach sztuki, dodatkowo zachęceni przez kręte uliczki i urokliwe skwerki. Nie sposób niezauważyć, że Florencja przyciąga turystów ale jest to także miejsce z dużą liczbą twórczo myślących studentów, którzy studiują tu sztukę lub historię sztuki - to głównie dzięki nim powtało tu wiele barów i restauracji, które odwiedzane są także przez backpackerów oraz tanich hosteli, które zlokalizowane są w centrum miast

Zwiedzanie Piazzale Michelangelo

Chyba, że naprawdę ci się poszcześciło ale najpewniejtwój pokój w hostelunie posiada panoramicznego widoku na miasto - więc wyjdź z hostelui podziwiaj gotutaj. Jest to jeden z najbardziej znanych widoków na świecie, a jeśli panorama miasta tobie nie wystarczy, jest również tu podziwiać podziwiać dzieła Michała Anioła, włącznie z posągiemDawida z brązu. Jest tam restauracja i kawiarnia, ale to miejsca raczej drogie. Ciesz się widokiem i napij się kawy w innym miejscu.

Adres: Piazzale Michelangelo, 50125 Firenze, Italy

Dzielnica: Oltrarno

Spędzaj czas w Parku Cascine

Wystarczyudać się trochęna zachód od centrum miasta, Park Cascine rozciąga się wzdłuż północnego brzegu rzeki Arno. Warto przespacerować się wzdłużrzeki, zrelaksować się na trawnikach, urządzićpiknik, pograć w piłkę nożną lub we frisbee - czyż to nie jest najpiękniejszemiejsce na świecie, jest oazą zieleni i spokoju w mieście pełnym zawirowań, i to za darmo.

Adres: Parco delle Cascine 50144 Florence, Italy

Dzielnica: Porta al Prato

Spacer po Ponte Vecchio - Moście Złotników

Wybierz się na spacer po jednym z najbardziej niezwykłych mostów w Europie. Wybudowany w czasach średniowiecznych, Ponte Vecchio ma długą historię jako miejsce handlu - i choćobecniew większości wypełniony jest przez sprzedawców oferujących pamiątki i jubilerów, to napewno jestinteresujący dla większości turystów. Nad nim biegnie Korytarza Vasari, słynny prywatny fragment zbudowany przez Medyceuszy połączyć pałace Vecchio i Pitti.

Adres: Ponte Vecchio, Firenze, Italy

Dzielnica: Oltrarno

Katedra Santa Maria del Fiore (Duomo)

Budowa katedry zakończyła się w 1436 roku, nazywana przez Włochów Duomo cieszy oko spektakularną fasadąwykonaną w stylu gotyckim, brak tu natomiast kamienia, do któregojesteśmy przyzwyczajeni odwiedzając katedry. Ten budynek to mieszanina kolorówbiałego, zielonego i różowego, z dekoracjami z marmurui monumentalnymi drzwiami. Jego ogromna kopuła jest atrakcją samą w sobie. Katedra mieści się w samym centrum miasta, w niedalekiej odległości od hosteli.

Strona internetowa: http://www.ilgrandemuseodelduomo.it/

Adres: Piazza del Duomo, 50122 Firenze, Italy

Dzielnica: Duomo

Uffizi

Kolejna galeria? Cóż, jesteś we Florencji -jej położenie zobowiązuje. I możnaby opróżnić galerię ze wszystkich eksponatów a mimo to miejsce byłobycałkiem imponującą atrakcją. Przemierzaj jegokorytarze podziwiając oszałamiającą elegancję, która styka się z klasyka jak Narodziny Wenus Botticellego i Wenus z Urbino Tycjana.

Strona internetowa: http://www.uffizi.org/

Adres: Piazzale degli Uffizi, 6, 50122 Firenze FI, Italy

Dzielnica: Santa Croce

Ogród Boboli (i Bardini)

W pewnymmomencie, prawdopodobnie będziesz spędzał bardzo dużo czasu patrząc na eksponaty w różnych wnętrzach. Aby to zmienić odwiedź koniecznie ogrody Boboli, położonym niedaleko rzeki Arno, gdzie znajduje się wiele fontann, rzeźb renesansowych i ścieżek do spacerowania. Z ogrodów roztacza się bajeczny widok na Florencję, a w okolicy Giardino Boboli - znajduje siękawiarnia zespektakularnym tarasem (choć dość droga).

Strona internetowa: https://www.polomuseale.firenze.it/en/musei/?m=boboli

Adres: Piazza Pitti, 1, 50125 Firenze, Italy

Dzielnica: Palazzo Pitti

Galleria dell'Accademia

Światowej sławy galeria sztuki, której zbiory koncentrują się głównie wokół epoki renesansu, ale jesttujedna rzecz, którą każdy chce zobaczyć: Dawid Michała Anioła. Słusznie.Posąg o idealnych proporcjach , jedyny w swoim rodzaju, klasyka gatunku.

Strona internetowa: http://www.accademia.org/

Adres: Via Ricasoli 58-60 (near Piazza San Marco)

Dzielnica: Santissima Annunziata

Muzeum Galileo

Renesans to nie tylko sztuka i rzeźba- odkrywaj jak dokonała się naukowa rewolucja właśnie w tym muzeum, które poświęcone jest pionierowi, astronomowi i wynalazcy. Znajdują się turównież zbiór globusów i teleskopów, są filmy i interaktywne eksponaty.

Strona internetowa: http://www.museogalileo.it/

Adres: Piazza dei Giudici, 1, 50122 Firenze, Italy

Dzielnica: Santa Croce

Oltrarno

To niegdyś nielubianaokolica na południowym brzegu Arno przeżywa obecnie coś na wzórrenesansu. Nowe ograniczenia ruchu i wspólny wysiłek rady miasta aby to miejsce zrewitalizować, przyczyniły się, żejego wąskie uliczki i stare budynkizkawiarniami, restauracjami i hotelami stały się popularne wśród turystów. Jest tukilka dobrych hosteli w okolicy, a ogrody Boboli i Pałac Pitti są na wyciągnięcie ręki.

Kafejki Bary

San Lorenzo

Z mnóstwem hosteli, San Lorenzo jest najlepszym miejscem by odwiedzić rynkiflorenckie. W nich znajdziesz tętniącą życiem Mercato Centrale, ogromny kryty rynek pełny żywności zFlorencji, który jest również otoczone przez uliczne stragany gdzie można kupić odzież, torby, pamiątki i wiele innych. Kilka przecznic na południe jest rynek wewnętrzny San Lorenzo, gdzie można zaopatrzyć się w rękodziełoi wyroby skórzane, a także żywność.

Przyjazny backpackerom Pchli targ Centralny

Santa Croce

Ulica Santa Croce jest bardzo malowniczym miejscem pozbawionym tegozgiełku turystycznego Centro Storico. To możenie jesttak urzekające miejsce, ale znajdziesz tutajtanie schroniska i restauracje i bary, przy Via Pietrapiana i Piazza Lorenzo Ghiberti - i będziesz płacić mniej niżw centrum miasta.

w przystępnej cenie Restauracje Bary

Nowy Rok we Florencji (marzec)

Roku we Florencji rozpoczyna sięw dniu 25 marca, co jest również datą Zwiastowania. Dziś oficjalnie Nowy Rok rozpoczynamy1 stycznia, ale ta tradycja trwa, wbazarach i barwnej procesji, która koncentruje się wokół kościoła na Piazza SS Annunziata.

Adres: Piazza della Santissima Annunziata, Firenze, Italy

Dzielnica: Santissima Annunziata

La Festa delle Rificolone (wrzesień)

W dniu 7 września,rozpoczyna się"Festiwal papierowe lampionów" dający odbrobinę światłai magii w tecoraz dłuższe i ciemniejsze wieczory. Mieszkańcy i turyści świętują wigilięNarodzenia Najświętszej Marii Panny biorąc udział wbarwnej procesji wyruszającej spodPiazza Santa Croce do Piazza SS Annunziata.

Adres: Piazza della Santissima Annunziata, Firenze, Italy

Dzielnica: Santissima Annunziata

Calcio Storico (czerwiec)

Cztery drużyny z lokalnych dzielnic walczą o tytuł najlepszej w rugby, piłce nożnej i zapasach na Piazza Santa Croce. To odbywa się w święto św Jana Chrzciciela, które we Florencji świętuje się poprzez uliczneparady i fajerwerki - w sumie, to fantastyczny czas, aby być tutaj.

Adres: Piazza Santa Croce, Firenze, Italy

Dzielnica: Santa Croce

Scoppio del Carro (Niedziela Wielkanocna)

Jeśli zazwyczaj spędzasz Niedzielę Wielkanocną wypuszczając w niebofajerwerki, idąc w procesji ulicami miasta, a następnie gromadzisz się wokół wozu z fajerwrkami, który lada chwila wybuchnieto musisz być weFlorencji. To nie żartyTak się tu obchodzi Wielkanoc. Kieruj siędo Piazza del Duomo by oglądać to szaleństwo.

Adres: Piazza del Duomo, Firenze, Italy

Dzielnica: Duomo

Musica dei Popoli (październik)

Ten festiwal muzyczny obfituje głównie w dźwięki folkloru i muzykę ludową, odbywa się od 1979 roku - a przyjeżdżają tu wykonawcy z różnych zakątków, z Hiszpanii, Pakistanu czy nawetPeru. Pokazy kosztują w granicach€ 10-15 i odbywają się wFLOG auditorium.

Strona internetowa: http://www.flog.it/mus_pope.htm

Adres: Via Michele Mercati, 24b, 50139 Firenze, Italy

Dzielnica: Leopold - Rifredi

Festiwal Tempo Reale (czerwiec)

Podróżowanie jako backpaker polega często nałamaniu granic i stereotypów, prawda? Zaekperymentuj i weź udział w festiwaluTempo Reale. Spodziewaj się wielu wyzwańabilety są w cenie € 5- € 10 za pokaz.

Adres: Various venues

Nextech (wrzesień)

Jeśli uważasz, że już wystarczająco poznałeś historię tego miejsca i Włoch, warto spróbować czegoś innego, zarezerwujbilet natrzydniowe świętao cyfrowej sztuki i muzyki. Koncerty odbywają się naStazione Leopolda, w pobliżu parku Cascine -aby być blisko rezerwuj hostele przy San Lorenzo.

Strona internetowa: http://www.nextechfestival.com/

Adres: Viale Fratelli Rosselli, 5, 50144 Firenze, Italy

Da Vinattieri

To niekwestionowane miejsce gdzie podawane jest najlepszelampredotto, czyli kanapki z flakami zdodatkiemziół i / lub sosem chili, wszystko opakowane tradycyjnym toskańskim chlebem. Pyszne jedzenie z ceną poniżej 5 €. (Inne kanapki są dostępne, jeśli nie przełknieszflaków)

Strona internetowa: http://www.davinattieri.it/

Adres: Via Santa Margherita 4r, 50100 Florence, Italy

Dzielnica: Santa Croce

I’Pizzacchiere

Nie warto tego kwestionować- jeśli szukasz taniego, pysznego jedzenia tradycyjnego dla włoskiej kuchni, wybierzpizzę. To miejsce, w pobliżu Ponte Vecchio serwujepyszne włoskie placki w niskich cenach, a klasyczna margherita będzie tylko kosztować € 6,50.

Strona internetowa: http://www.pizzacchiere.com/

Adres: Via San Miniato, 2/1, Firenze FI, Italy

Dzielnica: San Niccolò

Il Frittino

Ryby z frytkami, ale nie taka,jaką już kiedyś próbowałeś. To miejsce zwanefriggitoria jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz skosztowaćfrito misto czylismażonych owoców morza.Pyszne, przygotowywane na miejscu frytki również tu znajdziesz.

Strona internetowa: https://www.facebook.com/frittino

Adres: Piazza Lorenzo Ghiberti 43/r, Florence, Italy

Dzielnica: Santa Croce

Telefon: +39 055 050 1843

Kitsch Deux

Teoretycznieaperitivoto bufet z lekkimi przekąskami, które można podjadać do drinka gdy oczekujemykolacji; ale w niektórych miejscach bufetmoże oznaczaćpełny posiłek. Kitsch Deuxto jedno z takich miejsc. Udaj się tamwczesnym wieczorem (przed 8 wieczorem), by zamówić drinka - cały posiłekkosztuje 10 €. Jedzenie nie jest najwyższej jakości, ale ceny są bardzo przystępne.

Strona internetowa: http://www.kitschfirenze.com/

Adres: Via S.Gallo 22, Florence, Italy

Dzielnica: Leon d'Oro

Da Nerbone

Choć nie zjesz tu kolacji bo lokal jest już o tej porze zamknięty, to małe miejsce w Mercato Centrale serwuje najlepsze świeże makarony, sałatki i najwyższej klasy panini za skandalicznie niskie ceny -od 4 do 7 euro.

Adres: Piazza del Mercato Centrale, 12-red, 50123 Firenze, Italy

Dzielnica: Centralny Market

Archea Brewery

Archaea nie jest tanie, ale jeśli uwielbiasz regionalne piwa rzemieślnicze, to koniecznie tuprzyjdź. Znajdziesz tu włoskie piwa butelkowane, jak również potrawy kuchni międzynarodowej, awszystko to w przyjaznej dla turystów atmosferze.

Strona internetowa: https://www.facebook.com/archea.brwry

Adres: Via dei Serragli, 44, 50124 Firenze, Italy

Dzielnica: San Frediano

Telefon: 347 711 0239

Le Volpi e L'Uva

Jeśli nocujeszw schronisku w Oltrarno, będziesz w niedalekiejodległości od tej małej restauracji w styluenoteca.Tutaj znajdziesz dużywybór włoskich win, pochodzących zmałych, niezależnych winnic. Przyzwoite ceny też tu znajdziesz.

Strona internetowa: http://www.levolpieluva.com/

Adres: Le Volpi e l'Uva Piazza dei Rossi, 1, 50125 Firenze, Italy

Dzielnica: Pitti

Tenax

Jeżeli szukasz dobrego miejsca do imprezowania, Tenax powinno to zapewnić- to największy klub z muzyką techno i house we Florencji, gdzie często goszczą międzynarodowi DJ-e grającychdla lokalnej publiczności.

Strona internetowa: http://www.tenax.org/

Adres: Via Pratese, 46, Florence 50145

Dzielnica: Pistoiese

OFF Bar

Szczególnie warto tu przyjść letem, gdyż bar znajduje się na świeżym powietrzu, a samklub koncentruje się wokół jeziora w Giardini Fortezza da Basso. Usiąść przy drinku, skorzystaj zbufetu i ciesz się żywymi melodiami w miłej atmosferze.

Strona internetowa: http://www.offbar.it/

Adres: Viale Filippo Strozzi, 20, 50129 Firenze, Italy

Dzielnica: Fortezza da Basso

Volume

Dla miłośników sztuki i relaksu, Volume to bar, który znajduje się wOltrarno na terenach dawnych warsztatów. Ciesz się muzyką na żywo popijając wino, koktajle i zajadając przekąski, a następnie sprawdzić inne modne miejsca zlokalizowane wokół Piazza Santo Spirito.

Strona internetowa: http://www.volume.fi.it/

Adres: Piazza Santo Spirito, 5/R, Firenze, Italy

Dzielnica: Santo Spirito

Telefon: 055 2381 460

Mercato Centrale

Mercato Centrale- każdy odwiedza to miejsceod starszych mieszkańców do turystów zaopatrując się na piknik. Mercato Centrale jest pełnynajlepszych produktów jakie tylko Toskania ma do zaoferowania, oprócz tego funkcjonuje tu kilku niedrogich, małych restauracji. Uczta dla oczu, jak i podniebienia.

Adres: Piazza del Mercato Centrale dell'Ariento, Via dell'Ariento, 50123 Firenze, Italy

Dzielnica: Centralny Market

L’Arte dei Ciompi

Ten uroczy, niewielki sklepik specjalizuje się w wyrobachpapierniczych, możesz tu kupićręcznie robione pocztówki, ołówki i piękne skórzane etui donotebooków. Idealne również do tego, aby w nim przechowywać dziennik podróży, który zapewne masz zamiar rozpocząć prowadzić...

Strona internetowa: https://www.facebook.com/ARTE.DEI.CIOMPI.FIRENZE

Adres: Via Dè Cerretani, 18, 50123 Firenze, Italy

Dzielnica: Duomo

Telefon: 339 891 0460

Mercato delle Pulci

Spędzić spokojne popołudnie przechadzając się i przeglądając stragany z antykami i rękodziełemna Piazza dei Ciompi. Rynek działa przez cały dzień, od poniedziałku do soboty, a zamienia się w rozległym mega-rynek w ostatnią niedzielę miesiąca.

Adres: Piazza dei Ciompi, 50122 Firenze, Italy

Dzielnica: Santa Croce

Czas aby wybrać się do muzeum

Florencja to miasto, gdzie nie brak ciekawych muzeów, aw pierwszą niedzielę miesiąca, wszystkie są za darmo. Wyrusz z pokoju hostelowegowcześnie, bo szybko zrobi siętłoczno.

Polub flaki

Lampredotto jest wszechobecne na każdym roku Florencji, ta tradycyjna kanapka jest bardzo, bardzo tania. Jeśli nie wzdrygasz się na samą myśl okrowim żołądku - to skosztuj czegoś nowego-Dzięki temu zjesz pożywny posiłek w niedrogiej cenie.

Darmowe jedzenie

Niech nie ominie cię żadna impreza, gdzie serwowane jest jedzenie dla wszystkich i to za darmo- Festa di San Lorenzo, który odbywa się w sierpniu, częstuje gości bezpłatną lasagne i arbuzem rozdawanym na Piazza San Lorenzo. Ponadto, kramarze w Mercato Centrale zazwyczaj są przygotowani, aby również przeznaczyć coś do degustacji... ale nie przeginaj!

Lotniska

We Florencji znajduje się jedno lotnisko międzynarodowe, więc jeśli lecisz spoza Włoch wylądujesz na lotnisku Amerigo Vespucci (można również spotkać się z nazwą Aeroporto di Firenze-Peretola). Aby dotrzeć do centrum miasta, gdzie zarezerowane jest schronisko skorzystaj z autobusu Vla, który dowiezie Cię do dworca kolejowego Santa Maria Novella. Autobus kursuje co pół godziny w ciągu dnia i co godzinę w godzinach wieczornych. Autobusy kursują do 1 w nocy. Cena jednorazowego przejazdu to € 6, a podróż trwa 20-30 minut. Alternatywnie, zamów taksówkę - to zazwyczaj koszt € 20, lub nawet € 23 w nocy.

Kolej

Dworzec kolejowy Santa Maria Novella (Firenze SMN) jest głównym węzłem kolejowym w samym sercu miasta. Odchodzą stąd szybkie pociągi do Bolonii, Pizy Rzymu, zatrzymują się tu również autobusy. Jeśli turyści przybywają do Florencji z zagranicy, pociąg dociera do Campo di Marte,, położonym bardziej na wschodzie. Między tymi dwoma stacjami kursują pociągi oraz autobusy, warto wybrać pociąg, gdyż omija on ruch drogowy.

Autobus

Autobusy międzynarodowego przewoźnika Eurolines docierajądo dworca kolejowego Santa Maria Novella.

Poruszanie się

W mieście można korzstać z lokalnych autobusów ATAF na podstawie biletów 90-minutowych, które pozwalają na nieograniczone przejazdy i przesiadanie się przez 90 minut od skasowania biletu. Taniej jest jeśli kupimy bilet z wyprzedzeniem - bilety są powszechnie dostępne w kioskach, barach i głównych stacjach (szukaj naklejki ATAF w oknach). Pamiętaj, aby skasować swój bilet w kasowniku po wejściu do autobusu.

Należy pamiętać, że ulice we Florencji często się korkują, dlatego najlepszym sposobem na przemieszczanie się jest chodzenie. Na szczęście centrum miasta jest tak samo małe jak i malownicze - chodzenie jest zwykle najbardziej przyjemnym sposóbem podróżowania, a to czasem może okazać się szybsze.

Napięcie: 220 V. Wiele nowoczesnych gniazdek we Florencji są przystosowane płaskich wtyczek, więc w przypadku niektórych sprzętów będzie potrzebny adapter..

Numer kierunkowy: +39 dla Włoch, 55 dla Florencji.

Waluta: Euro

Język: włoski. Angielski może jest używany w głównych regionach turystycznych.

Informacja turystyczna

Biuro główne: APT Firenze, Provincia di Firenze, Via Cavour 1r, Florencja, Tel 055 290832

Oddział Lotnisko: Terminal 1, Aeroporto "A. Vespucci", Florencja, 055 315874

Poczta:

Via Pellicceria 3 (Piazza della Repubblica), Florencja

Szpitale:

Szpital S. Maria Nuova

Piazza S. Maria Nuova 1, Florencja, Tel 055 27581

Policlinico di Careggi

Viale Morgagni 85, Florencja, tel 055 4277111

Numery alarmowe

Policja: 113
Straż pożarna: 115
Pogotowie: 118


Godziny otwarcia: Mniejsze sklepy i te, z dala od obszarów turystycznych zazwyczaj zamknięte w porze obiadu - 9.30 do 13.00, a następnie 15.00 do 19.00. Bary otwarte dopiero od 15.